Trzy marki, które musi znać każdy mężczyzna: Dsquared2, Tommy Hilfiger i Versace Jeans

Mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na to, jakie ubrania składają się na ich stylizacje. W szafach modnych panów ubrania z popularnych sieciówek ustąpiły miejsca odzieży markowej produkowanej przez światowej sławy projektantów. Szczególnie odzież takich marek jak Dsquared2, Tommy Hilfiger i Versace Jeans jest doceniania w świecie męskiej mody. Czym charakteryzuje się odzież tych producentów?

Dsquared2

Dsquared2 to marka założona przez Kanadyjczyków, dwóch braci. Nazwę tłumaczy się jako „d do kwadratu” i pochodzi od imion założycieli, Dana i Deana Caten. Zanim świat usłyszał o tej rodzinnej firmie, bracia przeszli długą drogę. Modą interesowali się od zawsze. W Parsons The New School for Design spędzili jedynie jeden semestr, ale to wbrew pozorom utwierdziło ich w przekonaniu, że projektowanie ubrań jest tym, co chcieliby robić przez całe swoje życie. W latach 80. przygotowali swoją pierwszą kolekcję ubrań dla kobiet, która spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony znanych domów mody. W talent dwójki braci uwierzył dom mody Ports International i to on jako pierwszy dał szansę młodym projektantom. Kolejne miejsca pracy znaleźli w domu mody Versace oraz w Dieslu.

dsquared2

Autorska marka braci Caten powstała w latach 90. Początkowo oferta była skierowana jedynie do mężczyzn, jednak z biegiem lat zaczęły się też pojawiać damskie kolekcje. Dsquared2 to w głównej mierze odzież casualowa sprawdzająca się w miejskich stylizacjach, ale nie tylko. W dorobku tych projektantów znalazły się także kolekcje stworzone z myślą o światowej sławy gwiazdach. Odzież tej marki noszą m.in. Lenny Kravitz, Nicolas Cage czy Britney Spears. Dsquared2 oferuje spodnie uszyte z najwyższej jakości materiałów, marynarki, garnitury, koszule, T-shirty, sukienki, ale też różnego rodzaju dodatki dla kobiet i mężczyzn.

Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger jest dziś marką znaną przez wszystkie osoby choć trochę interesujące się modą. Projektant, który swój dom mody sygnuje własnym nazwiskiem, nie zawsze miał życie usłane różami. Urodził się w 1951 roku w amerykańskim Elmirze położonym niedaleko Nowego Jorku. Tommy Hilfiger w czasie szkolnym nie był zdolnym uczniem, a jego naukę w liceum można zaliczyć do nieudanych. Kolejnym trudnym okresem w jego młodym życiu była roczna bezdomność, która z kolei nauczyła Hilfigera zawziętości i dążenia do celu. Tommy od najmłodszych lat zmuszony był do pracy. W wieku lat 20 zaczął się zajmować handlem jeansami typu dzwony. W Elmirze otworzył swój pierwszy sklep pod nazwą The People’s Plac, który z dnia na dzień stał się miejscem spotkań lokalnej młodzieży.

tommy hilfiger koszule

Kolejna lata życia Hilfigera to otwieranie nowych sklepów oraz mnóstwo propozycji od znanych domów mody. Tommy Hilfiger w końcu zdecydował się na założenie własnej marki. Dziś jest to jednej z najlepiej zarabiających projektantów odzieży na świecie. Jaką odzież można znaleźć w ofercie Tommy Hilfiger? Koszule, koszulki, bluzy, kurtki, spodnie i wiele więcej. Projektant oferuje modę męską i damską.

Versace Jeans

O marce Versace słyszał chyba każdy. Jest to jeden z najbardziej znanych, szanowanych, ale i wpływowych domów mody na świecie. Marka wyrobiła swoją pozycję na rynku dzięki ogromnemu doświadczeniu. Historia tej marki sięga roku 1972. Początkowo był to rodzinny biznes włoskiej rodziny, dziś jest to marka, której charakterystyczne logo rozpoznaje każdy, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się branżą modową.

versace jeans

Szczególną kolekcją są ubrania z serii Versace Jeans. Odzież Versace Jeans charakteryzuje się przede wszystkim najwyższą jakością. Materiał najwyższego gatunku sprawia, że są to ubrania wybierane na lata. Tym, co szczególnie wyróżnia kolekcję na tle innych marek, są nieszablonowe projekty oraz przepych. Oferta Versace Jeans jest skierowana do osób, które lubią ekstrawaganckie rozwiązania i luksus. W ubraniach tej marki każdy może poczuć się jak milion dolarów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *